Gelezen, gedacht, gehoord...
Re: Gelezen, gedacht, gehoord...
'Een God die evolutie op een of andere manier zou hebben gebruikt voor zijn schepping, heeft een proces van die een vernietiging gebruikt. Dat tast het wezen van het karakter van de God van de Bijbel aan.'
Re: Gelezen, gedacht, gehoord...
Nu de gezinnen kleiner worden, zijn broers en zussen zeldzamer.
Re: Gelezen, gedacht, gehoord...
Wij willen allemaal graag eenheid, maar het middel om tot eenheid te komen, zoekt niemand.
Dat middel is wederkerige liefde.
-Martin Luther
Dat middel is wederkerige liefde.
-Martin Luther
© -DIA- 33.999 || ©Dianthus »since 03.10.2008«
Re: Gelezen, gedacht, gehoord...
Maar dan zonder de paus. Luther heeft inderdaad nooit bedoeld om een kerk naast de kerk te stichten.
Maar u kunt niet bedoelen dat hij tot het einde de paus als hoofd van de kerk heeft aanvaart.
Waarom zoekt u altijd bewust, dat kan niet anders, zulke prikkelende (niet christelijke) tegenwerpingen?
Ik heb bewust geaccentueerd, want na zoveel jaren komt er toch wel iets openbaar. Schept u hier misschien behagen in?
Of wat beweegt u dan met dergelijke reacties?
U zult nu zeker verblijd zijn dat ik weer hap? Ik denk dat de meesten hier zulke niet-reformatorische opmerkingen toch niet waarderen?
© -DIA- 33.999 || ©Dianthus »since 03.10.2008«
Re: Gelezen, gedacht, gehoord...
Nee, Maarten Luther wilde de paus in eerste instantie niet weghebben. Zijn oorspronkelijke doel was de katholieke kerk van binnenuit hervormen. Hij wilde vooral misstanden, zoals de aflatenhandel (het afkopen van zonden) en corruptie, aanpakken. Zijn kritiek was gericht op de misbruiken in de kerk, niet direct op de paus als persoon. Hij ging er zelfs vanuit dat de paus simpelweg niet op de hoogte was van alle foute praktijken. In zijn wereldberoemde 95 stellingen (1517) verdedigde hij de paus aanvankelijk nog door te stellen dat de paus vast en zeker het beste voorhad met de gelovigen.
Re: Gelezen, gedacht, gehoord...
Dan had hij de gedachte hebben gehad, dat zal noodwendig moeten volgen, dat de paus de dwalingen zou gaan inzien.refo schreef: ↑Gisteren, 14:11 Nee, Maarten Luther wilde de paus in eerste instantie niet weghebben. Zijn oorspronkelijke doel was de katholieke kerk van binnenuit hervormen. Hij wilde vooral misstanden, zoals de aflatenhandel (het afkopen van zonden) en corruptie, aanpakken. Zijn kritiek was gericht op de misbruiken in de kerk, niet direct op de paus als persoon. Hij ging er zelfs vanuit dat de paus simpelweg niet op de hoogte was van alle foute praktijken. In zijn wereldberoemde 95 stellingen (1517) verdedigde hij de paus aanvankelijk nog door te stellen dat de paus vast en zeker het beste voorhad met de gelovigen.
Ik geloof overigens niet dat we elkaar zo minutieus behoeven te kapittelen als we goed weten wat we bedoelen.
© -DIA- 33.999 || ©Dianthus »since 03.10.2008«