Ik zie graag 1 voorbeeld van waar ik op de man gespeeld zou hebben. Die vind je niet! Ik heb slechts eenmaal Cyrillus voor blok gezet, en met een reden. Daar mag je van vinden wat je wil, en dat heb je al gedaan. Dus deze reactie slaat nergens op.
Hyperdordt
Re: Hyperdordt
Re: Hyperdordt
@Cyrillus speelt veel minder op de man dan Simon0612? Elke lezer van dit topic weet dat dit niet waar is.
Ik voel mij ook geen dr vd Brink basher maar ben het op veel thema’s oneens met deze predikant. Als persoon lijkt hij mij best sympathiek . Zijn lezing over zijn hartstilstand heeft indruk op mij gemaakt.
Zijn beruchte lezing en zijn boekjes zijn mij veel te polemisch en op de man. Zijn antwoorden op refoweb vind ik regelmatig pastoraal uiterst onverstandig.
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.
Re: Hyperdordt
Ja, maar dr. van den Brink is behoudender dan velen denken. Hij weet de verbonden wat rechter te snijden. Dat zijn er namelijk twee, niet drie zoals Huisman leert. Dus alleen daar al zie je dat het een zeer rechtzinnige theoloog ishuisman schreef: ↑12 dec 2023, 21:33 Deze zijn al 8 jaar oud. Heb ze toen bekeken. Jij en @Cyrillus zullen wel schrikken van aflevering 4. Gaat over Johannes 3:16 waar dr vd Brink het woord ‘wereld’ betrekt op de uitverkorenen. Dat vindt hij krachtiger. Daar stemt hij in met de uitleg van de uiterst rechterkant van onze gezindte. Vond ik toen apart en nu nog steeds. Ben het ook niet met zijn uitleg eens.
Deel 4 vanaf minuut 4:30

Re: Hyperdordt
Gewoon uit nieuwsgierigheid. Deel jij zijn opvatting over het woord wereld in Joh. 3:16?Psalm schreef: ↑12 dec 2023, 22:05Ja, maar dr. van den Brink is behoudender dan velen denken. Hij weet de verbonden wat rechter te snijden. Dat zijn er namelijk twee, niet drie zoals Huisman leert. Dus alleen daar al zie je dat het een zeer rechtzinnige theoloog ishuisman schreef: ↑12 dec 2023, 21:33 Deze zijn al 8 jaar oud. Heb ze toen bekeken. Jij en @Cyrillus zullen wel schrikken van aflevering 4. Gaat over Johannes 3:16 waar dr vd Brink het woord ‘wereld’ betrekt op de uitverkorenen. Dat vindt hij krachtiger. Daar stemt hij in met de uitleg van de uiterst rechterkant van onze gezindte. Vond ik toen apart en nu nog steeds. Ben het ook niet met zijn uitleg eens.
Deel 4 vanaf minuut 4:30![]()
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.
Re: Hyperdordt
Om iemand op te roepen om onder zijn/haar huidige prediking weg te gaan en dus de gemeente te verlaten kan misschien in een vertrouwelijk gesprek maar niet op een openbaar forum, Dat heeft dr vd Brink helaas een paar keer gedaan op refoweb.
Kijk maar bij zijn antwoorden rond zijn kleine lettertjes lezing.
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.
Re: Hyperdordt
Maar waarom kan dat volgens jou niet niet? Ik zie ook mensen die zoiets over de Nederlandse Gereformeerde Kerken zeggen en als ik me niet vergis, heb jij dat ook gedaan. Dat is mijns inziens precies hetzelfde.
Ik vind sowieso dat het het beste is om in de kerk te blijven waarin God je heeft laten dopen, maar goed, je moet voor hem geen andere norm aanleggen dan voor jezelf.
Ik vind sowieso dat het het beste is om in de kerk te blijven waarin God je heeft laten dopen, maar goed, je moet voor hem geen andere norm aanleggen dan voor jezelf.
Re: Hyperdordt
Kun je de context misschien toelichten. Want wat ik me herinner was iemand die vastliep in eigen kerk en dus een groot geestelijk probleem had. Hoe heeft hij daartoe opgeroepen volgens jou? Met welke bewoordingen? Je mag ook wel een rechtstreekse link geven als je dat gemakkelijker vindt.huisman schreef: ↑12 dec 2023, 22:22Om iemand op te roepen om onder zijn/haar huidige prediking weg te gaan en dus de gemeente te verlaten kan misschien in een vertrouwelijk gesprek maar niet op een openbaar forum, Dat heeft dr vd Brink helaas een paar keer gedaan op refoweb.
Kijk maar bij zijn antwoorden rond zijn kleine lettertjes lezing.
Re: Hyperdordt
Even voor de duidelijkheid, het dikgedrukte is de titel van de preek en niet een vraag van mij-DIA- schreef: ↑12 dec 2023, 19:55Misschien is het nog bij deze of gene bekend wat onze grootste ellende is? Ik meen dat het toch niet veranderd, dat onze grootste ellende is dat we onze ellende niet kennen.
Re: Hyperdordt
Is die preek te beluisteren, moet dan wel een wat 'moderne' preek zijn dacht ik zo.tja schreef: ↑12 dec 2023, 22:40Even voor de duidelijkheid, het dikgedrukte is de titel van de preek en niet een vraag van mij-DIA- schreef: ↑12 dec 2023, 19:55Misschien is het nog bij deze of gene bekend wat onze grootste ellende is? Ik meen dat het toch niet veranderd, dat onze grootste ellende is dat we onze ellende niet kennen.
© -DIA- 33.630 || ©Dianthus »since 03.10.2008«
Re: Hyperdordt
Het past natuurlijk wel in de predestinatie, particuliere verzoening en genade verbond. Ds. G.A. van den Brink vertrekt vanuit deze uitgangspunten en dan is het inderdaad consistent om "wereld" op te vatten als uitverkorenen.huisman schreef: ↑12 dec 2023, 22:18Gewoon uit nieuwsgierigheid. Deel jij zijn opvatting over het woord wereld in Joh. 3:16?Psalm schreef: ↑12 dec 2023, 22:05Ja, maar dr. van den Brink is behoudender dan velen denken. Hij weet de verbonden wat rechter te snijden. Dat zijn er namelijk twee, niet drie zoals Huisman leert. Dus alleen daar al zie je dat het een zeer rechtzinnige theoloog ishuisman schreef: ↑12 dec 2023, 21:33 Deze zijn al 8 jaar oud. Heb ze toen bekeken. Jij en @Cyrillus zullen wel schrikken van aflevering 4. Gaat over Johannes 3:16 waar dr vd Brink het woord ‘wereld’ betrekt op de uitverkorenen. Dat vindt hij krachtiger. Daar stemt hij in met de uitleg van de uiterst rechterkant van onze gezindte. Vond ik toen apart en nu nog steeds. Ben het ook niet met zijn uitleg eens.
Deel 4 vanaf minuut 4:30![]()
Want alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een iegelijk die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe.
Je kunt ook theologische bril helemaal afzetten en gewoon kijken naar tekst. Dan heeft "wereld" wel een bredere betekenis, namelijk "kosmos". Dus dan gaat het om de gehele schepping. Dus ja, ik vind het lastig. Hoe denk jij er dan over?
Re: Hyperdordt
Ik ben gebakerd in de CGK. Daar lezen we in de grondtekst het woord kosmos. Ik zie het zo. God had zijn schepping zo lief dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft.Psalm schreef: ↑12 dec 2023, 22:58Het past natuurlijk wel in de predestinatie, particuliere verzoening en genade verbond. Ds. G.A. van den Brink vertrekt vanuit deze uitgangspunten en dan is het inderdaad consistent om "wereld" op te vatten als uitverkorenen.huisman schreef: ↑12 dec 2023, 22:18Gewoon uit nieuwsgierigheid. Deel jij zijn opvatting over het woord wereld in Joh. 3:16?Psalm schreef: ↑12 dec 2023, 22:05Ja, maar dr. van den Brink is behoudender dan velen denken. Hij weet de verbonden wat rechter te snijden. Dat zijn er namelijk twee, niet drie zoals Huisman leert. Dus alleen daar al zie je dat het een zeer rechtzinnige theoloog ishuisman schreef: ↑12 dec 2023, 21:33 Deze zijn al 8 jaar oud. Heb ze toen bekeken. Jij en @Cyrillus zullen wel schrikken van aflevering 4. Gaat over Johannes 3:16 waar dr vd Brink het woord ‘wereld’ betrekt op de uitverkorenen. Dat vindt hij krachtiger. Daar stemt hij in met de uitleg van de uiterst rechterkant van onze gezindte. Vond ik toen apart en nu nog steeds. Ben het ook niet met zijn uitleg eens.
Deel 4 vanaf minuut 4:30![]()
Want alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een iegelijk die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe.
Je kunt ook theologische bril helemaal afzetten en gewoon kijken naar tekst. Dan heeft "wereld" wel een bredere betekenis, namelijk "kosmos". Dus dan gaat het om de gehele schepping. Dus ja, ik vind het lastig. Hoe denk jij er dan over?
Thomas Boston zegt het ongeveer zo. Er staat wereld. Gelukkig niet je naam want dan kon het nog iemand zijn met dezelfde naam. Maar er staat wereld en je bent toch een wereldling?
Daarom deel ik dr vd Brink zijn opvatting op dit punt niet.
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.
Re: Hyperdordt
Het was meer dan eens. Een vraagsteller waar je geen pastorale relatie mee hebt. Je kent bv niet zijn/haar gezinsomstandigheden. Niet zijn/haar psyche enz. Om dan zo verregaand advies te geven vind ik onverantwoordelijk.Cyrillus schreef: ↑12 dec 2023, 22:36Kun je de context misschien toelichten. Want wat ik me herinner was iemand die vastliep in eigen kerk en dus een groot geestelijk probleem had. Hoe heeft hij daartoe opgeroepen volgens jou? Met welke bewoordingen? Je mag ook wel een rechtstreekse link geven als je dat gemakkelijker vindt.huisman schreef: ↑12 dec 2023, 22:22Om iemand op te roepen om onder zijn/haar huidige prediking weg te gaan en dus de gemeente te verlaten kan misschien in een vertrouwelijk gesprek maar niet op een openbaar forum, Dat heeft dr vd Brink helaas een paar keer gedaan op refoweb.
Kijk maar bij zijn antwoorden rond zijn kleine lettertjes lezing.
Zoek zelf maar even en je zult vinden.
https://www.refoweb.nl/vragenrubriek/pa ... den-brink/
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.
Re: Hyperdordt
Ja, maar consequentie is dat je dan zegt dat God zijn Zoon gegeven heeft voor de wereld, dus ook voor de niet-uitverkorenen.huisman schreef: ↑12 dec 2023, 23:09Ik ben gebakerd in de CGK. Daar lezen we in de grondtekst het woord kosmos. Ik zie het zo. God had zijn schepping zo lief dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft.
Thomas Boston zegt het ongeveer zo. Er staat wereld. Gelukkig niet je naam want dan kon het nog iemand zijn met dezelfde naam. Maar er staat wereld en je bent toch een wereldling?
Daarom deel ik dr vd Brink zijn opvatting op dit punt niet.
Re: Hyperdordt
Ik vind beide opvattingen passen binnen de gereformeerde leer, maar het gaat er mijns inziens niet om dat 'iemand dan iets zegt', maar dat je dan laat staan wat er in de Bijbel staat.