Het verkondigen van de blijde boodschap dat er verzoening is voor onze zonden. Het werk van Jezus Christus moet goed uitgelegd worden en de zondaar moet de mogelijkheid hebben om de aanbieding van de genade aan te nemen. Hij moet door de prediking van het evangelie zicht krijgen op het werk van de Heere Jezus!
"Want alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een iegelijk die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe".
Er zijn predikanten die prediken dat men Gods recht meer lief moet gaan krijgen dan de eigen zaligheid. Dit is dan een kenmerk van het ware geestelijk leven. Je moet dan kunnen zeggen: "Heere, ga mij maar voorbij". Vanaf dat moment zou het een keer kunnen gebeuren dat Christus zich openbaart. Dat vind ik een voorbeeld van onbijbelse bevinding.
Een voorbeeld van bijbelse bevinding is dat een mens zich een groot zondaar voelt door de prediking van de Wet. Dat hij daardoor zijn toevlucht neemt tot Jezus Christus. Iemand die het leven niet meer in eigen hand kan houden.
Zie bovenstaande.