huisman schreef: ↑12 apr 2024, 23:18
MGG schreef: ↑12 apr 2024, 22:00
MarJT schreef: ↑12 apr 2024, 13:50
huisman schreef: ↑12 apr 2024, 12:21
Dankbaar dat de RKK nog wel een Bijbels tegengeluid laat horen
https://www.rd.nl/artikel/1059334
Hoelang zou het nog duren dat ook pedofile geaccepteerd moet worden als een zondeloze geaardheid?
We zijn iig aardig de weg kwijt.
Wat voor een absurde denkwijze moet je hebben om pedofilie erbij te betrekken. Door dit soort zaken met elkaar te vermengen diskwalificeer je jezelf volledig mbt homoseksualiteit en transgenderzorg. Ik zou dit een nodeloos ongefundeerde kwetsende opmerking noemen, een Christen onwaardig
Waarom mag Huisman geen vraag stellen? Pedofilie is een aangeboren seksuele gerichtheid. In pak hem beet 50 jaar tijd is homofilie van iets vreemds en onnatuurlijks veranderd in een breed geaccepteerde geaardheid.
Geaardheden zijn aangeboren en overkomen iemand. Een geaardheid is geen keuze! Ik denk dat een pedofiel zich ontzettend onveilig voelt. Al zit hij met geen vinger aan een kind en heeft hij nooit kinderporno gekeken de maatschappij kotst hem uit. Maar wat kan hij aan zijn aangeboren geaardheid doen?
Ik denk dat de P nog niet is opgenomen in de LHBT…..afkorting is omdat de P nog in het strafrecht zit. Bijbels gezien is alle seksualiteit buiten het huwelijk (van hetero tot dieren) de HEERE een gruwel. Ben bang na de berichten van deze dag dat de bewoners van het RF hier niet allemaal zo over denken.
Ik proef in jouw reacties de zorg voor algehele acceptatie binnen de maatschappij en de kerk. En die zorg begrijp ik ook. Toch denk ik dat de zaken genuanceerder liggen.
Ik werk in een seculiere omgeving in een seculiere stad. Ik kom daardoor in aanraking met veel mensen van allerlei pluimage. Weliswaar is homofilie in zekere zin geaccepteerd, maar toch wordt het gezien als een aparte minderheid. Als homo ben je een minderheid en blijf je een vreemde eend in de bijt. Net zoals ze mij als christen en SGP-er een "vreemd" persoon vinden.
Ik heb een homoseksuele vriend. Een dertiger. Opgegroeid in een onkerkelijk milieu, een gezin met "normale" ouders. Hij heeft lange tijd minder goed in zijn vel gezeten, omdat hij in zijn tiener jaren moeite had om zijn geaardheid te accepteren en hiervoor uit te komen. We hebben het dan over een onkerkelijk milieu. In de reformatorische gezindte heerste er een taboe sfeer. Vooral niet over praten. De gevolgen voor homo's zijn in veel gevallen verstrekkend. In die sfeer begrijp ik dat de homo gemeenschap zich in extremen uit. Ik sta er niet achter, maar begrip is er wel.
Dan denk ik dat we als christenen hard in onze reacties moeten zijn, maar juist moeten wijzen op Christus die juist voor hoeren en tollenaren kwam. Ik vind bovengenoemde stelling dan ook te ver gaan. Zowel onder christenen als onkerkelijke mensen is pedofilie duidelijk een brug te ver. Maar laten we vooral denken aan die broeders en zusters die hier mee lopen. Niet veroordelend, maar er omheen gaan staan om te bidden om kracht en wijsheid.