Offer brengen of halen?

Plaats reactie
007

Offer brengen of halen?

Bericht door 007 »

Het offer tijdens de dienst brengen of het kerkzakje rond laten gaan, ofwel halen?
Bij mij in de gemeente brengen we het offer omdat we graag een offer brengen aan God. Hoe denken anderen hierover? Is dit een idee voor de "halende" kerken of een struikelpunt? Of blijven we zitten omdat we bang zijn om te struikelen over dit ,mogelijk zogenaamde, struikelpunt.
kridje
Berichten: 1193
Lid geworden op: 07 mar 2002, 22:59
Locatie: Moerkapelle
Contacteer:

Bericht door kridje »

Gelukkig wordt het bij ons gewoon gehaald! Anders ben je zeker een uur bezig om 1000 personen hun offer te laten brengen.

Enne....of het offer wordt gebracht og gehaald het blijft hetzelfde! Het gaat erom vanuit wel hart je het offer geeft.
zekharyahu

Bericht door zekharyahu »

Je kunt het halen d.m.v. de collectezak niet vergelijken met het brengen.
Ik breng een 'offer' als ik iets vrijwillig geef ook al hoef ik niet naar voren te lopen, maar wordt de collectezak gebracht.
strik

Bericht door strik »

Waarom toch altijd zo'n zwarte (of donkerrode) zak (met pluim, en eventueel lange stok, zoals vroeger). En niet, zoals bij ons, een mandje, of een schaal, of zo?
De waarheidsvriend

Bericht door De waarheidsvriend »

De bijbeltekst kan ik zo niet vinden. Maar ik dacht dat er eentje was die zei: uw linkerhand zal niet weten wat uw rechterhand geeft.

Dat betekend de gaven niet opzichtig geven. Niet even laten zien dat je even 50 euro geeft. Een zak is daarbij heel praktisch.

Ik dacht dat dit de reden was.
strik

Bericht door strik »

Eén van de grootste 'zonden' van een Christen is het (ver)oordelen. Iets, waar wij onszelf gemakkelijk en te vaak schuldig aan maken. Het feit dat er een collectezak wordt gebruikt is omdat wij bang zijn dat wij ver- of geoordeeld worden om wat wij geven.

Heb je niets te geven, dan geeft je niets. Wat maakt het uit, daar hoef je je niet voor te schamen. Je komt per slot niet in de kerk vanwege de collecte. Als er een zak langskomt, dan doe je je hand er in en haalt hem er weer uit. Wat een onzin!. Laat het gewoon maar voorbij gaan.

Heb je alleen een biljet van (bijv.) 20 euro, dan kun je in het mandje wisselen, heel gewoon, je geeft wat je kwijt wilt. Hoef je je niet voor te schamen.

Is dat nou zo moeilijk?
Plaats reactie