-
Geplaatst: 09 jan 2008, 12:28
-
wat "hoort" en wat niet, is in sterke mate afhankelijk van de kerkelijke achtergrond.Marie-Henriëtte schreef:Ikzelf zou na afronding van me opleiding, een carrière wel zien zitten in combinatie met zorg voor het gezin.
Hoe denken jullie over christen vrouwen en een carrière naast het gezin? Is dit geoorloofd, of hoort een vrouw indien er kinderen komen alleen binnen het gezin werkzaam te zijn
Ik denk dat dit een vooroordeel is. Ook bij lichte/ evangelischen christenen leeft vrij sterk de opvatting dat een moeder bij haar kinderen "hoort" te zijn. Over het algemeen zie je zelfs: hoe dichter men bij het Woord leeft, hoe sterker die opvatting is!Rens schreef:wat "hoort" en wat niet, is in sterke mate afhankelijk van de kerkelijke achtergrond.Marie-Henriëtte schreef:Ikzelf zou na afronding van me opleiding, een carrière wel zien zitten in combinatie met zorg voor het gezin.
Hoe denken jullie over christen vrouwen en een carrière naast het gezin? Is dit geoorloofd, of hoort een vrouw indien er kinderen komen alleen binnen het gezin werkzaam te zijn
de "zwaren" zullen veeleer geneigd zijn de taak van de vrouw thuis te zien, meer dan bij de "lichteren"
je kunt t.a.v. de taak van de vrouw geen éénduidig antwoord vinden.
ook spelen persoonlijke opvattingen náást de kerkelijke achtergrond mee.
En dat komt weer omdat de christelijke jongens hun taak niet verstaan door voor de goede banen te gaan ipv onze jeugd te onderwijzen. Dat mogen onze vrouwen als deeltijdbaantje doen.Hendrikus schreef:Als vrouwen niet zouden werken, zou het er in de zorg en in het onderwijs niet best uitzien.
klinkt beetje denigrerend kislev...auwKislev schreef:En dat komt weer omdat de christelijke jongens hun taak niet verstaan door voor de goede banen te gaan ipv onze jeugd te onderwijzen. Dat mogen onze vrouwen als deeltijdbaantje doen.Hendrikus schreef:Als vrouwen niet zouden werken, zou het er in de zorg en in het onderwijs niet best uitzien.
tja, die auto en meubels en etc. moeten toch ergens van betaald wordenKislev schreef:En dat komt weer omdat de christelijke jongens hun taak niet verstaan door voor de goede banen te gaan ipv onze jeugd te onderwijzen. Dat mogen onze vrouwen als deeltijdbaantje doen.Hendrikus schreef:Als vrouwen niet zouden werken, zou het er in de zorg en in het onderwijs niet best uitzien.
wel is het zo dat een onderwijs (deeltijd) baan goed te combineren valt met een gezinMarie-Henriëtte schreef:Als een vrouw dan toch besluit naast het gezin te blijven werken, dan hoeft het toch niet altijd een baan in de zorg-onderwijs sector te zijn? Het kan toch ook een baan zijn als accountant of ict'er? :roll:JolandaOudshoorn schreef:tja, die auto en meubels en etc. moeten toch ergens van betaald wordenKislev schreef:En dat komt weer omdat de christelijke jongens hun taak niet verstaan door voor de goede banen te gaan ipv onze jeugd te onderwijzen. Dat mogen onze vrouwen als deeltijdbaantje doen.Hendrikus schreef:Als vrouwen niet zouden werken, zou het er in de zorg en in het onderwijs niet best uitzien.