Pagina 1 van 1
Nobelprijs voor de Vrede
Geplaatst: 22 feb 2007, 14:44
door Petrus
181 Nominaties voor Nobelprijs voor de Vrede
AP
OSLO - Het comité voor de Nobelprijs voor de Vrede heeft dit jaar 181 nominaties ontvangen. Onder de genomineerden zouden zich de voormalige vice-president van de VS Al Gore, de Boliviaanse president Evo Morales en tv-persoonlijkheid Oprah Winfrey bevinden. Traditiegetrouw maakt het comité de namen van de genomineerden niet bekend, maar degenen die iemand hebben voorgedragen doen dit soms wel.
De secretaris van het comité, Geir Lundestad, benadrukte dat de nominaties niet het werk van het comité zijn en dus op zich nog geen eer betekenen, hoewel sommigen er wel mee schijnen te pronken. "Het is heel gemakkelijk om genomineerd te worden voor de Nobelprijs voor de Vrede, maar heel moeilijk om hem te winnen", aldus Lundestad.
De winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede wordt waarschijnlijk op 12 oktober bekendgemaakt, maar pas op 10 december, de sterfdag van Alfred Nobel, in Oslo uitgereikt.
Wie zouden JULLIE willen voordragen voor de Nobelprijs van de Vrede???
Geplaatst: 22 feb 2007, 14:46
door Unionist
Eimert van Middelkoop.
Geplaatst: 22 feb 2007, 14:55
door jvdg
Unionist schreef:Eimert van Middelkoop.
Dat zou dan de eerste minister van defensie zijn met zo'n prijs.
Omdat hij de prijs mede dankt aan zijn CU-lidmaatschap dient hij de geldprijs af te dragen aan de partijkas.

:
Geplaatst: 22 feb 2007, 14:57
door Unionist
jvdg schreef:Unionist schreef:Eimert van Middelkoop.
Dat zou dan de eerste minister van defensie zijn met zo'n prijs.
Omdat hij de prijs mede dankt aan zijn CU-lidmaatschap dient hij de geldprijs af te dragen aan de partijkas.

:
Ho ho, we zijn geen SP..
Maar zeg nou zelf: Eimert doet toch geen vlieg kwaad? En hij heeft al net zoveel bijgedragen aan de wereldvrede als Oprah en Al Gore, dus...
Geplaatst: 22 feb 2007, 14:59
door jvdg
Unionist schreef:jvdg schreef:Unionist schreef:Eimert van Middelkoop.
Dat zou dan de eerste minister van defensie zijn met zo'n prijs.
Omdat hij de prijs mede dankt aan zijn CU-lidmaatschap dient hij de geldprijs af te dragen aan de partijkas.

:
Ho ho, we zijn geen SP..
Maar zeg nou zelf: Eimert doet toch geen vlieg kwaad? En hij heeft al net zoveel bijgedragen aan de wereldvrede als Oprah en Al Gore, dus...
Wat is tie lief hè!
Geplaatst: 22 feb 2007, 16:27
door Kaw
Mattheus 10 34 Meent niet, dat Ik gekomen ben, om vrede te brengen op de aarde; Ik ben niet gekomen om vrede te brengen, maar het zwaard.
Geplaatst: 22 feb 2007, 20:45
door lebaoth
DA's wel erg selectief citeren zeg.
'zalig de vredestichters, hun naam is kinderen Gods' (Matth 5)
Geplaatst: 22 feb 2007, 20:46
door Kaw
lebaoth schreef:DA's wel erg selectief citeren zeg.
'zalig de vredestichters, hun naam is kinderen Gods' (Matth 5)
Nee, dat is omdat Marnix had gezegt dat Jezus maar eens kandidaad gesteld moet worden voor het ontvangen van de nobelprijs van de vrede. Alleen zie ik nu dat hij zijn posting 'op tijd' heeft weggehaald, waardoor mijn posting inhoud heeft verloren.
Geplaatst: 22 feb 2007, 20:48
door lebaoth
ok
Geplaatst: 19 mar 2007, 16:40
door jvdg
Naast vele Nobelprijzen, blijkt er ook nog een Nobel prijs voor de religie te bestaan, welke dit jaar aan een filosoof is toegekend:
[/quote]Filosoof Taylor wint Templetonprijs
NEW YORK - De Canadese filosoof Charles Taylor (75) krijgt dit jaar de Templetonprijs, de ’Nobelprijs’ voor religie. Dat heeft de Templeton Stichting, die de prijs jaarlijks toekent, vorige week meegedeeld.
Taylor is onderscheiden omdat hij al bijna een halve eeuw betoogt dat de wereld alleen van religieus fanatisme en geweld kan afkomen, als zij de wereldlijke en geestelijke dimensies daarvan onderzoekt.
Aan de prijs is een bedrag van 1,2 miljoen euro verbonden. De in Montreal geboren Taylor is hoogleraar recht en filosofie aan Northwestern University in Evanston in de Amerikaanse staat Illinois. Hij heeft ruim tien boeken en talloze essays geschreven.
De Canadese filosoof meent dat de scheiding tussen natuurwetenschap en godsdienst sinds de verlichting beide heeft geschaad. Hij verzet zich tegen de idee dat begrippen als zedelijkheid en spiritualiteit zijn achterhaald.
Taylor vindt dat wetenschappers die daarvan uitgaan, nooit ten volle kunnen achterhalen hoe en waarom mensen hun leven zin trachten te geven. Daardoor zullen zij nooit kunnen achterhalen hoe de wereld van de urgentste problemen van deze tijd, zoals geweld, racisme en oorlog, kan worden verlost.
Taylor heeft anderzijds ook weinig op met mensen die hun morele of godsdienstige overtuiging aanvoeren om onrechtvaardigheid te bestrijden, als zij denken dat zij geweld kunnen gebruiken „omdat zij aan de goede kant staan.”
De Templetonprijs voor vooruitgang in de godsdienst, genoemd naar de Britse ondernemer en filantroop Sir John Templeton, wordt sinds 1973 jaarlijks toegekend. Hij is bestemd voor mensen die zich op een bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor vooruitgang in de godsdienst en de dialoog tussen godsdienst en wetenschap.
Vorig jaar werd de Britse wetenschapper John Barrow onderscheiden voor zijn baanbrekende onderzoek naar de structuur en de geschiedenis van het universum.
[quote]
Ik wreef wel even m'n ogen uit toen ik las welke prijs hieraan verbonden is!
Geplaatst: 19 mar 2007, 17:11
door Tamarinde
Kunnen we Petrus niet nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede??? 8)

Geplaatst: 19 mar 2007, 19:59
door jvdg
Tamarinde schreef:Kunnen we Petrus niet nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede??? 8)

Waarom? Zo vredig is Petrus niet meer......
Of doel je misschien op de cente..........?
Geplaatst: 19 mar 2007, 20:11
door Josephus
Tamarinde schreef:Kunnen we Petrus niet nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede??? 8)

Omdat hij midden op de bible belt een afdeling van de SP gaat oprichten? Ik vrees dat niet iedereen daar even vreedzame gevoelens bij zal krijgen... :o Maar ik geef toe, in theorie is het een mooi voorbeeld van oecumene en dus verdient Petrus het voordeel van de twijfel! :mrgreen: