Mozart-opera met afgehakt hoofd v Jezus & Mohammed gaat

Plaats reactie
Gebruikersavatar
memento
Berichten: 11339
Lid geworden op: 29 dec 2001, 11:42

Mozart-opera met afgehakt hoofd v Jezus & Mohammed gaat

Bericht door memento »

Bij de première van de omstreden Mozart-opera 'Idomeneo' zullen toch geen Duitse moslims aanwezig zijn. Het stuk werd in Duitsland deze zomer afgezegd omdat men vreesde voor rellen met moslims, doordat in de opera de afgehakte hoofden van Poseidon, Jezus, Boeddha en Mohammed worden getoond. Na veel protesten vanuit de samenleving én de politiek op het cancelen van de opera, besloot de directie om hem toch op te voeren.

Het stuk wordt gespeeld door de Deutsche Oper in Berlijn. Moslimorganisaties besloten de uitvoering gezamenlijk met minister Schäuble van Binnenlandse Zaken bij te wonen om aan te tonen dat de angst voor rellen van moslimzijde onterecht was. De Centrale Raad voor Moslims ziet het echter toch niet zitten, om aanwezig te zijn. Secretaris-generaal Mazyek voelt zich namelijk ''politiek geïnstrumentaliseerd''. Mayzek: ''Ik ga naar de opera om me te ontspannen en niet om religie, kunst en politiek te vermengen.''

Mozart schreef het stuk in 1781. In één van de scènes van de opera plaatst koning Idomeneo van Kreta de afgehakte hoofden van Poseidon, Jezus, Boeddha en Mohammed op vier stoelen.

Bron: fok.nl
Adorote

Bericht door Adorote »

Eigenlijk een vreemde opera waar geschiedenis en fantasie gemengd worden, maar goed in de schone kunsten moet dat kunnen en is mogelijk.Op zich is opera een pracht toonkunst vorm.
Plaats reactie