Pagina 1 van 2
Op zoek naar een opsomming van alle afsplitsingen en kerkgen
Geplaatst: 21 apr 2005, 12:34
door TheEdge
Kan iemand me helpen aan een opsomming van alle afsplitsingen en kerkverbanden van Nederland (of in elk geval een goed deel daarvan)? Ik zie door de bomen het bos niet meer, maar weet wel dat er ooit iets hier op dit forum over gestaan heeft.
In een boek zag ik laatst ook een mooie tekening staan waar alles overzichtelijk met pijlen en lijnen in aangegeven was hoe alles vanaf de reformatie in zijn werk was gegaan. Heeft iemand die tekening toevallig?
Ik wacht met spanning....
Geplaatst: 21 apr 2005, 12:38
door refo
De kaart van kerkelijk Nederland van dr Impeta. Niet heel actueel, maar die heeft heel veel van de afsplitsingen.
Ik weet niet van wanneer de laatste druk is.
Geplaatst: 21 apr 2005, 12:50
door Lizzy
even googlen misschien
Geplaatst: 21 apr 2005, 13:00
door Unionist
Geplaatst: 21 apr 2005, 13:01
door Pim
Geplaatst: 21 apr 2005, 13:24
door TheEdge
Ja, die is goed!
Is 'ie vrij van auteursrechten? Ik zou hem graag op wikipedia zetten, namelijk.
Geplaatst: 21 apr 2005, 13:35
door Unionist
Je kan hem natekenen, de Hersteld Hervormde Kerk, de PKN en de VGKN erbij tekenen en dan is het je eigen tekening.
Geplaatst: 21 apr 2005, 13:48
door TheEdge
Hmmm... natekenen is niet echt netjes dacht ik. Maar als ik de gegevens gebruik die erop staan, en inderdaad de PKN enzo toevoeg... dat ga ik doen, bedankt! Welke nieuwe stromingen zijn er trouwens ontstaan na het samenvoegen van NHK, GK en LK?
En waar zitten de remonstranten en de apostolischen in dit verhaal? En kan iemand ook nog wat over de evangelischen vertellen?
Geplaatst: 21 apr 2005, 19:44
door ndonselaar
Oorspronkelijk gepost door Unionist
Je kan hem natekenen, de Hersteld Hervormde Kerk, de PKN en de VGKN erbij tekenen en dan is het je eigen tekening.
De hoofdstroom is hier de 'Nederlandse Hervormde Kerk'. Ben wel nieuwsgierig hoe de tekening er uit gaat zien. Was over de huidige tekening redelijke consensus, dat zal nu iets anders liggen denk ik.
Geplaatst: 21 apr 2005, 22:36
door marsm104
Hoofdstroom... Hervormd lijkt dus het meest op de 'oorspronkelijke' kerk, zoals die na de RK periode kwam. Van daar uit zijn er kerken bij gekomen.
Geplaatst: 22 apr 2005, 08:23
door Unionist
Niek bedoelt: gaan we de brede stam PKN noemen of HHK en daar dan de anderen afplitsen?
IK heb vroeger wel kaartjes gezien met als hoofdstroom de GKV, waar dan eerst in 1834 de NHK afsplitst en in 1944 de GKN.
Geplaatst: 22 apr 2005, 08:26
door elbert
Ja, iedereen wil natuurlijk in de hoofdstroom zitten.
Wat dat betreft is niemand de kerkelijke hoogmoed vreemd.
Geplaatst: 22 apr 2005, 09:20
door refo
Die hoofdstroom is wel erg links getekend.

Geplaatst: 22 apr 2005, 09:24
door Miscanthus
Ik mis Israel. Waar is alles van vóór 1830?
Geplaatst: 22 apr 2005, 09:42
door Unionist
Oorspronkelijk gepost door Miscanthus
Ik mis Israel.
Heb je de titel van dit tiouc gelezen? Volgens mij stond er iets van "Nederland".