Haakse Zeedijk

Plaats reactie
limosa

Haakse Zeedijk

Bericht door limosa »

Hé, hé, eindelijk weer eens een plan dat de moeite waard is. Zo'n tweede Maasvlakte erbij is mooi maar 't blijven toch peanuts. Dit gaat tenminste ergens over. Kosten € 34 miljard, wat mij (op m'n gevoel) laag ingeschat lijkt. Maar goed, de nationale economie krijgt een push, da's wel wat waard.

Iemand die gedachten heeft bij de Haakse Zeedijk ?
Gebruikersavatar
marsm104
Berichten: 1604
Lid geworden op: 03 jan 2004, 12:39
Locatie: Ommen
Contacteer:

Bericht door marsm104 »

Extra land er bij?
Wat levert ons het project 'De Haakse Zeedijk' op?
-huidige kustzone wordt veilig gesteld
-er komt zo'n 600 km (2 x 180 + 10 x 24) strandkust bij (de nieuwe stranddijk is 2 km breed)
-per woon-, werk- en recreatieruimte plaats voor zo'n half miljoen mensen en, na voltooiing, voor ruim 5 miljoen mensen
-er komt 3600 vierkante km watersportgebied bij
-enorme toename van 'groene stroom' door windmolens op de nieuwe dijk en via de waterkracht/ pompcentrales
-opbloei en nieuwe toekomst van huidige kustplaatsen
-betere afvloeiing van de rivieren
-handhaving van het boezemwater peil in de bekkens t.o.v. de daling van Nederland
-kweldruk en grondwater blijven beter beheersbaar, verzilting wordt tegengegaan
-de druk van het grondwater, dat tot voorbij Utrecht meetbaar is, loopt niet onrustbarend op en breekt niet door de veen- en kleilagen
-de rivieren kunnen in de bekkens onder alle omstandigheden hun water kwijt, zonder dat polders langs de rivieren moeten onderlopen
-er kan eeuwen lang op een goedkope manier suppleerzand worden opgezogen achter 'De Haakse Zeedijk' en op de vooroever worden opgespoten
Klinkt mij iets té idealistisch in de oren. Hebben we dan zo'n ruimtetekort?
Maar goed, zo dachten we ook over de flevopolder.. wie weet...

Ik vind het zelf nog niet echt nodig.
Met vriendelijke groet, Rick Marsman
limosa

Bericht door limosa »

niet echt nodig

ah, nu niet natuurlijk. Maar je moet even 100, 200 jaar vooruit denken. Kijk als je in je berevel tevreden bent is een ritssluiting niet nodig, en als je alles lopend kunt doen is een fiets ook overbodig. Zo ook als je nu goed woont is dit plan niet nodig. Maar met dit soort plannen moet je over de horizon heen durven kijken. De extra ruimte is nodig omdat Nederland vol zit, niet fysiek natuurlijk maar wel planologisch. Als we de landschappelijke en sociale kwaliteiten willen behouden hebben we op middellange termijn die ruimte nodig.

En ik vind het leuk dat iemand zo'n plan neerzet. Je kunt je het hoofd breken over ondergronds parkeren in de binnenstad om wat ruimte te winnen. Je kunt ook met een iets meer ambitieus plan komen. Deze meneer kiest voor het laatste, en dat waardeer ik wel.
Vortigern

Bericht door Vortigern »

Ik zeg doen!

De Zuid hollandse duinen hebben te veel last van afkalving. Hier door creeer je een tweede duinen rij. En veel ruimte voor industrie, viskwekerijen etc. + ruimte voor nieuwe luchthaven, en als we dan toch de nieuwe maasvlakte gaan bouwen, kan dit gelijk in dit plan worden opgenomen.

Tijd geleden nog iets van dit plan in het RD gelezen dacht ik...

[Aangepast op 24/6/04 door Vortigern]
Vortigern

Bericht door Vortigern »

Echt een meer jaren plan... 2070... als ik dat nog meemag maken....
Egbert
Berichten: 1334
Lid geworden op: 29 dec 2001, 12:17

Bericht door Egbert »

Fantastisch plan, maar het kost in eerste instantie meer dan 100 Euro dus zullen de kruideniers in holland wel bedenkelijk kijken en even afwachten tot den haag natte voeten krijgt.
Met vriendelijke groet, Egbert.

Maar indien gij elkander bijt en vereet, zie toe, dat gij van elkander niet verteerd wordt.
Galaten 5:15

ps. iedereen die jarig is geweest of iets anders memorabels heeft meegemaakt is hierbij gefeliciteerd, alle anderen veel sterkte.
Gebruikersavatar
marsm104
Berichten: 1604
Lid geworden op: 03 jan 2004, 12:39
Locatie: Ommen
Contacteer:

Bericht door marsm104 »

Zowiso is het een meer-decenia plan. Maar wat waren toen de plannen, een extra polder, naast de flevo polder. Schiphol in de zee... waar blijven die plannen dan?
Met vriendelijke groet, Rick Marsman
Andre
Berichten: 1167
Lid geworden op: 05 feb 2004, 17:19
Locatie: in de auto

Bericht door Andre »

Oorspronkelijk gepost door marsm104
Zowiso is het een meer-decenia plan. Maar wat waren toen de plannen, een extra polder, naast de flevo polder. Schiphol in de zee... waar blijven die plannen dan?
In de vrieskast.:D
Vortigern

Bericht door Vortigern »

maar 34 miljard valt toch nog wel mee, het is een 50 jaren plan of zo, das nog geen miljard per jaar!! De duinen maar blijven opspuiten zal ook niet blijven kunnen.
Gebruikersavatar
tukkertje
Berichten: 3358
Lid geworden op: 07 mar 2002, 19:26
Locatie: Rijssen
Contacteer:

Bericht door tukkertje »

Kijk alleen al eens wat voor werkgelegenheid dit met zich meebrengt.
Plaats reactie