-DIA- schreef:Johann Gottfried Walther schreef:Discussie over bevinding is lastig als men verschillende definities daarvoor heeft/hanteert.
Zijn er verschillende definities dan?
En welke is een andere definitie dan?
Volgens mij is niet over alles te discussiëren,
niet eerder dan wanneer men alles ter discussie stelt.
Ja er zijn verschillende definities.
Ik vind de prediking van de Puriteinen en o.a van ds Huisman zeer bevindelijk. De oproepen tot geloof en bekering, de ernst, de liefde, de evenwichtigheid tussen zonde en genade.
Ik vind predikingen waarin steeds een andere tekst als kapstok wordt gebruikt om hetzelfde steeds te herhalen niet bevindelijk.
Ook predikingen waarin naar voren komt dat Gods volk dit en dit beleefd, dan zus en zo, dan dit, en dan kan het wel eens dat, en dan gevoeld het dit en dergelijke niet bevindelijk.
Niet dat dit perse verkeerd is, maar dit is niet bevindelijk.
Bevindelijk is de evenwichtigheid tussen zonde en genade, dood en leven, vloek en zegen, de blijde boodschap, het evangelie. Dat is bevindelijk.