Petrus Romanus schreef:Over de besnijdenis staat geschreven, dat dat niet meer hoeft, maar dat je besneden van hart moet zijn.
Waar staat dat? Dat de besnijdenis niet meer hoeft?
Dat jubeljaar had God ingesteld, om te laten zien dat hij zorgt draagt voor de armen.
Er waren geen armen in Israel.
Het jubeljaar ging niet zozeer om arm of rijk, maar dat de grond eigenlijk van God gekregen was en dus nooit naar een ander kon. Alleen de vrucht was van jou. Als je je schuld niet kon betalen verkocht je de opbrengsten van dan tot aan het volgende jubeljaar. Je kreeg dus veel in jaar 4, weinig in jaar 46. Met die opbrengst betaalde je je schuld en ging in loondienst of leefde zuinig van het restant(?).
In het jubeljaar ging de grond weer in erfelijke beziiting terug.
13 In dit jubeljaar mag u terugkeren, ieder naar zijn eigen bezit.
14 Wanneer u dan aan uw naaste iets verkoopt wat verkocht kan worden, of iets uit het bezit van uw naaste koopt, mag u elkaar niet uitbuiten.
15 Overeenkomstig het aantal jaren vanaf het jubeljaar moet u van uw naaste kopen en overeenkomstig het aantal opbrengstjaren moet hij het aan u verkopen.
16 Bij een groot aantal jaren moet u de prijs ervan hoger stellen, en bij een klein aantal jaren moet u de prijs ervan verlagen, want hij verkoopt u het aantal opbrengsten.