Bert Mulder schreef:aritha schreef:Je bedoelt als de belijdenisvragen?
Ja,
Dus, ik bedoel dat de belijdenis vragen en de doopvragen (en ook de 3 stukken in het Avondmaal formulier) de zelfde strekking hebben. Allen vragen ze naar, ten eerste onze ellende kennis (en die van onze kinderen), onze zaligheid in Christus, en onze dankbaarheid, die getoond wordt, en zal worden, door onze goede werken (ook inhoudende onze houding ivm de kerkelijke tucht). Zo komen ook weer de 3 stukken van de Heidelberger openbaar.
In onze gemeente worden de belijdenisvragen van Gisbertus Voetius gebruikt. Die zijn hier en daar anders:
1. Verklaart gij dat de leer van onze kerk (welke gij geleerd, gehoord en beleden hebt) houdt voor de ware en zaligmakende leer, overeenkomende met de Heilige Schriften?
2. Belooft gij dat gij
door de genade Gods, in de belijdenis van deze zaligmakende leer standvastig zult blijven, en in haar zult leven en sterven?
3. Belooft gij dat gij overeenkomstig deze heilige leer uw leven altijd godvruchtig, eerbaar en onberispelijk zult inrichten, en dat gij uw belijdenis met goede werken zult versieren?
4. Belooft gij, dat gij u aan de vermaning, terechtwijzing en kerkelijke tucht wilt onderwerpen en onderworpen zult zijn, indien (wat God verhoede) het mocht gebeuren, dat gij u in leer en leven kwaamt te misgaan?
De kracht van het Evangelie zit in de bezittelijke voornaamwoorden. (Maarten Luther, WA 101, 2, 25)