Dat is dus precies de werkelijke discussie. De Bijbel geeft ons een duidelijke lijn aan dat de man degene is die primair zorgt voor het inkomen, de vrouw primair de zorgtaken in het gezin. En daarin zijn man en vrouw als hulp voor elkaar.merel schreef:
Waarom zou een verdeling van taken op gespannen voet staan met een Bijbelse norm? Het gaat toch om het gezin als basis en de afspraken die men onderling maakt? Dat is toch volkomen in lijn met de bijbel?
Dat de huishoudelijke zorgtaken van een vrouw veel kan omvatten bewijst de door mij al genoemde Spreuken 31 en andere voorbeelden in de Bijbel. Ik heb dus ook niet zo veel met de bewering dat de vrouw alleen achter het aanrecht of wasmachine hoort. En verder alleen maar leuke dingen moet doen met de kinderen (ik chargeer een beetje).
Wel ben ik van mening dat de emotionele en fysieke verschillen tussen man en vrouw passend zijn bij de traditionele rolverdeling tussen man en vrouw. En dat de Bijbel daar ook in die lijn richting aan geeft.