Konijntje schreef: ↑06 jun 2024, 18:40
Ararat schreef: ↑05 jun 2024, 20:06
Konijntje schreef: ↑05 jun 2024, 18:20
www.rd.nl/artikel/1065907-ledental-hhk-blijft-groeien
De Hersteld Hervormde Kerk is een van de weinige kerkverbanden waar het ledental nog groeit.
Een nadere toelichting op die groei staat helaas niet in het artikel.
Vermoedelijk zal de instroom vanuit de Ger. Gem. behoorlijk zijn, maar er zal ongetwijfeld ook een uitstroom zijn naar de PKN.
Zoek je naar iets als dit?
ND 3 mei schreef:In de afgelopen twintig jaar is een grote groep kerkgangers uit andere kerkverbanden aangehaakt bij de hersteld-hervormden. Zo kwamen er uit de Gereformeerde Gemeenten tot eind 2022 zo’n 9000 kerkleden bij. Als die lijn doorgetrokken wordt tot nu, zijn dat zo’n tienduizend nieuwkomers.
(...)
Van de Weg denkt dat mensen aanhaken vanwege de preken en de kerkdienst. ‘De kerk heeft een traditionele liturgie en wordt als warm en open ervaren. Tegelijk staat in de preken Christus centraal, en dat doet weldadig aan. Vooral als mensen op zoek zijn naar geloofszekerheid.’ ‘Vaak maken de mensen de keuze uit onvrede over de preken in hun oude kerk’, ziet Van Blijderveen.
(...)
‘In een heel aantal gemeenten is een enorme toeloop’, ziet Van Blijderveen. ‘De stap naar de hervormde kerk was voor de scheuring groot. Je vraagt je af: is hersteld hervormd worden meer geaccepteerd onder mensen uit andere reformatorische kerken?’
https://www.nd.nl/lees/1222710
Ik denk niet dat Van Blijderveen daarin gelijk heeft. Afgelopen jaar gingen er vanuit de Ger. Gem. meer over naar de PKN.
Ik weet de uitstroom van de GG in bepaalde (uiterst) rechtse gemeenten op de Biblebelt niet, maar ik kan me voorstellen dat die eerder naar de HHK gaan dan (rechtstreeks) naar de PKN. Het hangt namelijk soms nogal af van welke ligging de GG heeft. In Barneveld of Kruiningen zal men sneller kiezen voor de HHK, terwijl dat in Bodegraven of Kapelle-Biezelinge weer heel anders ligt.
Dus ik ben het niet met je eens.