Nog niet zo als in andere verbanden, maar we zien wel een verder ontwikkelen van vleugels. Dat bevorderd niet de eenheid, en er zijn zelfs mensen in sommige gemeenten die openlijk uitspreken eigenlijk niets meer te voelen met de mensen van het begin als bv. ds. Kersten, ds. van Reenen of ds. Fraanje. Dan kun je je toch wel afvragen of die mensen in 1907 mee waren gegaan.Maanenschijn schreef: ↑30 mei 2024, 20:42Is er in de GG een flank die de luisteraars de bloemhoven in jaagt? Of begrijp ik het verkeerd?-DIA- schreef:Beseft u dat ernstig en oprecht waarschuwen hier als het ware als liefdeloos wordt genoemd? Want zijn juist de kerken die nog ernstig waarschuwen en waar niet om de doodstaat van de mens worde heen gedraaid alsof het een hete brei zou zijn. U noemt dit nog net het woordje 'helaas'! Begrijpt u uzelf? Ik weet het, dat is geen prediking naar de mens, en dat blijkt op dit forum ook best duidelijk. Zijn we ermee gediend als de kerken ons de handen opleggen? Nee toch? Dat is de bloemhoven injagen.Konijntje schreef: ↑30 mei 2024, 20:19Helaas heb je in de Ger. Gem. een uiterst rechterkant. Deze predikanten schuwen een hard oordeel niet. Ik vind het als lid van de Ger. Gem. een van de moeilijkste zaken. Vaak draait het dan om het aanbod van genade. Dominee Harinck heeft het bijvoorbeeld na publicatie van zijn boek ook om de oren gekregen. Juist een predikant die het evangelie onvoorwaardelijk brengt en Christus aan het hart van zondaren legt, heeft helaas daardoor veel moeten verdragen van "broeders van hetzelfde huis".GerefGemeente-lid schreef: ↑30 mei 2024, 18:02 Kletskoek. Wat mij betreft dient de vraagsteller een bezwaar hierover in. Ik vind het echt heel erg dat je als predikant zoiets überhaupt durft te verzinnen, laat staan het publiekelijk zeggen. De superlatieven die door mijn hoofd zweven zal ik maar achterwege laten.
De dominee suggereert hiermee namelijk dat dit al eerder zou zijn voorgekomen.
Het is uiterst moeilijk om met zulke zaken om te gaan. Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn zegen. Dat zouden deze predikanten uit de uiterst rechterflank wat vaker mogen zingen.
Ik heb de laatste twintig jaar niet veel diensten in de GG meegemaakt, laat staan dat ik de flanken ken. Vandaar mijn vraag (en verbazing).
Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
© -DIA- 33.630 || ©Dianthus »since 03.10.2008«
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Ds Harinck schuwt ook een hard 'oordeel' niet sinds zijn emeritaat. Ik bezie het meer dat dominees in de uiterste flanken wat meer/harder waarschuwen en als dat uit liefde gebeurd is dat alleen maar goed voor een kerkverband. De dominees onder elkaar kunnen beter met elkaar overweg dan gemeenteleden.Konijntje schreef: ↑30 mei 2024, 20:19Helaas heb je in de Ger. Gem. een uiterst rechterkant. Deze predikanten schuwen een hard oordeel niet. Ik vind het als lid van de Ger. Gem. een van de moeilijkste zaken. Vaak draait het dan om het aanbod van genade. Dominee Harinck heeft het bijvoorbeeld na publicatie van zijn boek ook om de oren gekregen. Juist een predikant die het evangelie onvoorwaardelijk brengt en Christus aan het hart van zondaren legt, heeft helaas daardoor veel moeten verdragen van "broeders van hetzelfde huis".GerefGemeente-lid schreef: ↑30 mei 2024, 18:02Kletskoek. Wat mij betreft dient de vraagsteller een bezwaar hierover in. Ik vind het echt heel erg dat je als predikant zoiets überhaupt durft te verzinnen, laat staan het publiekelijk zeggen. De superlatieven die door mijn hoofd zweven zal ik maar achterwege laten.MGG schreef: ↑30 mei 2024, 17:06De vraag/het antwoord?HersteldHervormd schreef: ↑30 mei 2024, 16:50 https://refoweb.nl/vragenrubriek/31006/ ... uratorium/
Ongelofelijk.
Het gebed zelf ligt in lijn met de Bijbel. Lees bijvoorbeeld Handelingen 20.
De dominee suggereert hiermee namelijk dat dit al eerder zou zijn voorgekomen.
Het is uiterst moeilijk om met zulke zaken om te gaan. Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn zegen. Dat zouden deze predikanten uit de uiterst rechterflank wat vaker mogen zingen.
-
- Verbannen
- Berichten: 8382
- Lid geworden op: 14 apr 2021, 23:55
- Locatie: Zeeland
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Ds. C. Harinck werd in zijn studententijd al de toegang tot een kansel van de GG op een zeer betreurenswaardige wijze ontzegd, met één enkel Bijbelvers. Ik geloof dat ik dat al vaker heb gezegd. Dus dat is niet iets van de laatste 20 jaar.GGotK schreef: ↑30 mei 2024, 21:04Ds Harinck schuwt ook een hard 'oordeel' niet sinds zijn emeritaat. Ik bezie het meer dat dominees in de uiterste flanken wat meer/harder waarschuwen en als dat uit liefde gebeurd is dat alleen maar goed voor een kerkverband. De dominees onder elkaar kunnen beter met elkaar overweg dan gemeenteleden.Konijntje schreef: ↑30 mei 2024, 20:19Helaas heb je in de Ger. Gem. een uiterst rechterkant. Deze predikanten schuwen een hard oordeel niet. Ik vind het als lid van de Ger. Gem. een van de moeilijkste zaken. Vaak draait het dan om het aanbod van genade. Dominee Harinck heeft het bijvoorbeeld na publicatie van zijn boek ook om de oren gekregen. Juist een predikant die het evangelie onvoorwaardelijk brengt en Christus aan het hart van zondaren legt, heeft helaas daardoor veel moeten verdragen van "broeders van hetzelfde huis".GerefGemeente-lid schreef: ↑30 mei 2024, 18:02Kletskoek. Wat mij betreft dient de vraagsteller een bezwaar hierover in. Ik vind het echt heel erg dat je als predikant zoiets überhaupt durft te verzinnen, laat staan het publiekelijk zeggen. De superlatieven die door mijn hoofd zweven zal ik maar achterwege laten.
De dominee suggereert hiermee namelijk dat dit al eerder zou zijn voorgekomen.
Het is uiterst moeilijk om met zulke zaken om te gaan. Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn zegen. Dat zouden deze predikanten uit de uiterst rechterflank wat vaker mogen zingen.
En jij kent ds. Harincks preken waarschijnlijk nauwelijks, want anders dan zou je wel anders denken. Ik weet van preken waarin hij zeer scherp was en separerend.
Bovendien waren er bij zijn 60-jarig ambtsjubileum ook veel predikanten uit een grote breedte van de GG.
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Ds Harinck heeft veel gaven, heeft veel kennis over oudvaders en van zijn expertise zou veel meer gebruik gemaakt moeten worden, maar soms is hij gewoon onhandig betreffende gevoelige zaken in gemeentes.GerefGemeente-lid schreef: ↑30 mei 2024, 21:10Ds. C. Harinck werd in zijn studententijd al de toegang tot een kansel van de GG op een zeer betreurenswaardige wijze ontzegd, met één enkel Bijbelvers. Ik geloof dat ik dat al vaker heb gezegd. Dus dat is niet iets van de laatste 20 jaar.GGotK schreef: ↑30 mei 2024, 21:04Ds Harinck schuwt ook een hard 'oordeel' niet sinds zijn emeritaat. Ik bezie het meer dat dominees in de uiterste flanken wat meer/harder waarschuwen en als dat uit liefde gebeurd is dat alleen maar goed voor een kerkverband. De dominees onder elkaar kunnen beter met elkaar overweg dan gemeenteleden.Konijntje schreef: ↑30 mei 2024, 20:19Helaas heb je in de Ger. Gem. een uiterst rechterkant. Deze predikanten schuwen een hard oordeel niet. Ik vind het als lid van de Ger. Gem. een van de moeilijkste zaken. Vaak draait het dan om het aanbod van genade. Dominee Harinck heeft het bijvoorbeeld na publicatie van zijn boek ook om de oren gekregen. Juist een predikant die het evangelie onvoorwaardelijk brengt en Christus aan het hart van zondaren legt, heeft helaas daardoor veel moeten verdragen van "broeders van hetzelfde huis".GerefGemeente-lid schreef: ↑30 mei 2024, 18:02 Kletskoek. Wat mij betreft dient de vraagsteller een bezwaar hierover in. Ik vind het echt heel erg dat je als predikant zoiets überhaupt durft te verzinnen, laat staan het publiekelijk zeggen. De superlatieven die door mijn hoofd zweven zal ik maar achterwege laten.
De dominee suggereert hiermee namelijk dat dit al eerder zou zijn voorgekomen.
Het is uiterst moeilijk om met zulke zaken om te gaan. Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn zegen. Dat zouden deze predikanten uit de uiterst rechterflank wat vaker mogen zingen.
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Het ging nu over dominees en er is geen 1 dominee in de GG die geen of weinig waardering/instemming heeft voor/met deze dominees. Dat niet alle predikanten op exact dezelfde dogmatische lijn zitten is duidelijk, maar er zat ook verschil tussen Van Reenen en Kersten.-DIA- schreef: ↑30 mei 2024, 20:58Nog niet zo als in andere verbanden, maar we zien wel een verder ontwikkelen van vleugels. Dat bevorderd niet de eenheid, en er zijn zelfs mensen in sommige gemeenten die openlijk uitspreken eigenlijk niets meer te voelen met de mensen van het begin als bv. ds. Kersten, ds. van Reenen of ds. Fraanje. Dan kun je je toch wel afvragen of die mensen in 1907 mee waren gegaan.Maanenschijn schreef: ↑30 mei 2024, 20:42Is er in de GG een flank die de luisteraars de bloemhoven in jaagt? Of begrijp ik het verkeerd?-DIA- schreef:Beseft u dat ernstig en oprecht waarschuwen hier als het ware als liefdeloos wordt genoemd? Want zijn juist de kerken die nog ernstig waarschuwen en waar niet om de doodstaat van de mens worde heen gedraaid alsof het een hete brei zou zijn. U noemt dit nog net het woordje 'helaas'! Begrijpt u uzelf? Ik weet het, dat is geen prediking naar de mens, en dat blijkt op dit forum ook best duidelijk. Zijn we ermee gediend als de kerken ons de handen opleggen? Nee toch? Dat is de bloemhoven injagen.Konijntje schreef: ↑30 mei 2024, 20:19
Helaas heb je in de Ger. Gem. een uiterst rechterkant. Deze predikanten schuwen een hard oordeel niet. Ik vind het als lid van de Ger. Gem. een van de moeilijkste zaken. Vaak draait het dan om het aanbod van genade. Dominee Harinck heeft het bijvoorbeeld na publicatie van zijn boek ook om de oren gekregen. Juist een predikant die het evangelie onvoorwaardelijk brengt en Christus aan het hart van zondaren legt, heeft helaas daardoor veel moeten verdragen van "broeders van hetzelfde huis".
Het is uiterst moeilijk om met zulke zaken om te gaan. Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn zegen. Dat zouden deze predikanten uit de uiterst rechterflank wat vaker mogen zingen.
Ik heb de laatste twintig jaar niet veel diensten in de GG meegemaakt, laat staan dat ik de flanken ken. Vandaar mijn vraag (en verbazing).
-
- Verbannen
- Berichten: 8382
- Lid geworden op: 14 apr 2021, 23:55
- Locatie: Zeeland
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Nee hoor. Daar ben ik het niet mee eens. En je gaat ook niet inhoudelijk in op mijn opmerking.
En je vergeet de helft van mijn post, die ik nog had toegevoegd.
En je vergeet de helft van mijn post, die ik nog had toegevoegd.
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Sterker, niet één predikant is hetzelfde. Maar het komt er wel op aan of ze geestelijk één zijn. Als we geen verwantschap meer voelen met de oude GG dan is er wat veranderd. Men vind bevindelijke preken vaak 'hard', of 'confronterend', en zoekt men niet vaak een wat 'zachtere prediking' of anders gezegd, een 'ruimere prediking'. En ik begrijp wel dat een preek niet ruim genoeg kan zijn maar het is maar wat men dan onder ruim verstaat? Is het om er beter bij te kunnen horen. Zie hierover ook artikel in de nieuwe Wachter Sions over het gesprek van ds. van Ruitenburg met Franca Treur. Daar sprak ze over een 'binnenste ring' en een 'buitenste ring'. Hier ging het mis. Lees daarvoor het artikel in DWS.GGotK schreef: ↑30 mei 2024, 21:21Het ging nu over dominees en er is geen 1 dominee in de GG die geen of weinig waardering/instemming heeft voor/met deze dominees. Dat niet alle predikanten op exact dezelfde dogmatische lijn zitten is duidelijk, maar er zat ook verschil tussen Van Reenen en Kersten.-DIA- schreef: ↑30 mei 2024, 20:58Nog niet zo als in andere verbanden, maar we zien wel een verder ontwikkelen van vleugels. Dat bevorderd niet de eenheid, en er zijn zelfs mensen in sommige gemeenten die openlijk uitspreken eigenlijk niets meer te voelen met de mensen van het begin als bv. ds. Kersten, ds. van Reenen of ds. Fraanje. Dan kun je je toch wel afvragen of die mensen in 1907 mee waren gegaan.Maanenschijn schreef: ↑30 mei 2024, 20:42Is er in de GG een flank die de luisteraars de bloemhoven in jaagt? Of begrijp ik het verkeerd?-DIA- schreef: Beseft u dat ernstig en oprecht waarschuwen hier als het ware als liefdeloos wordt genoemd? Want zijn juist de kerken die nog ernstig waarschuwen en waar niet om de doodstaat van de mens worde heen gedraaid alsof het een hete brei zou zijn. U noemt dit nog net het woordje 'helaas'! Begrijpt u uzelf? Ik weet het, dat is geen prediking naar de mens, en dat blijkt op dit forum ook best duidelijk. Zijn we ermee gediend als de kerken ons de handen opleggen? Nee toch? Dat is de bloemhoven injagen.
Ik heb de laatste twintig jaar niet veel diensten in de GG meegemaakt, laat staan dat ik de flanken ken. Vandaar mijn vraag (en verbazing).
© -DIA- 33.630 || ©Dianthus »since 03.10.2008«
-
- Berichten: 7006
- Lid geworden op: 29 jun 2019, 21:20
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Het uitgebreid bespreken van dominees lijkt me niet wenselijk.
Kom haastig tot Christus. Hij heeft zielen gereinigd die even vuil waren als die van u. – Thomas Boston
mail: broederhh@gmail.com
mail: broederhh@gmail.com
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
@DIA: Wat jij 'de oude GG' noemt, is maar een héél eenzijdig deel daarvan. De verschillen waren in 1920 groter dan nu.
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Ik heb geen DWS, maar misschien dat ik hem later kan lezen van Piet Puk.-DIA- schreef: ↑30 mei 2024, 21:27Sterker, niet één predikant is hetzelfde. Maar het komt er wel op aan of ze geestelijk één zijn. Als we geen verwantschap meer voelen met de oude GG dan is er wat veranderd. Men vind bevindelijke preken vaak 'hard', of 'confronterend', en zoekt men niet vaak een wat 'zachtere prediking' of anders gezegd, een 'ruimere prediking'. En ik begrijp wel dat een preek niet ruim genoeg kan zijn maar het is maar wat men dan onder ruim verstaat? Is het om er beter bij te kunnen horen. Zie hierover ook artikel in de nieuwe Wachter Sions over het gesprek van ds. van Ruitenburg met Franca Treur. Daar sprak ze over een 'binnenste ring' en een 'buitenste ring'. Hier ging het mis. Lees daarvoor het artikel in DWS.GGotK schreef: ↑30 mei 2024, 21:21Het ging nu over dominees en er is geen 1 dominee in de GG die geen of weinig waardering/instemming heeft voor/met deze dominees. Dat niet alle predikanten op exact dezelfde dogmatische lijn zitten is duidelijk, maar er zat ook verschil tussen Van Reenen en Kersten.-DIA- schreef: ↑30 mei 2024, 20:58Nog niet zo als in andere verbanden, maar we zien wel een verder ontwikkelen van vleugels. Dat bevorderd niet de eenheid, en er zijn zelfs mensen in sommige gemeenten die openlijk uitspreken eigenlijk niets meer te voelen met de mensen van het begin als bv. ds. Kersten, ds. van Reenen of ds. Fraanje. Dan kun je je toch wel afvragen of die mensen in 1907 mee waren gegaan.Maanenschijn schreef: ↑30 mei 2024, 20:42
Is er in de GG een flank die de luisteraars de bloemhoven in jaagt? Of begrijp ik het verkeerd?
Ik heb de laatste twintig jaar niet veel diensten in de GG meegemaakt, laat staan dat ik de flanken ken. Vandaar mijn vraag (en verbazing).
-
- Berichten: 5488
- Lid geworden op: 30 jul 2022, 22:05
- Locatie: Mgg2023rf@gmail.com
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
De WS van deze week?-DIA- schreef: ↑30 mei 2024, 21:27Sterker, niet één predikant is hetzelfde. Maar het komt er wel op aan of ze geestelijk één zijn. Als we geen verwantschap meer voelen met de oude GG dan is er wat veranderd. Men vind bevindelijke preken vaak 'hard', of 'confronterend', en zoekt men niet vaak een wat 'zachtere prediking' of anders gezegd, een 'ruimere prediking'. En ik begrijp wel dat een preek niet ruim genoeg kan zijn maar het is maar wat men dan onder ruim verstaat? Is het om er beter bij te kunnen horen. Zie hierover ook artikel in de nieuwe Wachter Sions over het gesprek van ds. van Ruitenburg met Franca Treur. Daar sprak ze over een 'binnenste ring' en een 'buitenste ring'. Hier ging het mis. Lees daarvoor het artikel in DWS.GGotK schreef: ↑30 mei 2024, 21:21Het ging nu over dominees en er is geen 1 dominee in de GG die geen of weinig waardering/instemming heeft voor/met deze dominees. Dat niet alle predikanten op exact dezelfde dogmatische lijn zitten is duidelijk, maar er zat ook verschil tussen Van Reenen en Kersten.-DIA- schreef: ↑30 mei 2024, 20:58Nog niet zo als in andere verbanden, maar we zien wel een verder ontwikkelen van vleugels. Dat bevorderd niet de eenheid, en er zijn zelfs mensen in sommige gemeenten die openlijk uitspreken eigenlijk niets meer te voelen met de mensen van het begin als bv. ds. Kersten, ds. van Reenen of ds. Fraanje. Dan kun je je toch wel afvragen of die mensen in 1907 mee waren gegaan.Maanenschijn schreef: ↑30 mei 2024, 20:42
Is er in de GG een flank die de luisteraars de bloemhoven in jaagt? Of begrijp ik het verkeerd?
Ik heb de laatste twintig jaar niet veel diensten in de GG meegemaakt, laat staan dat ik de flanken ken. Vandaar mijn vraag (en verbazing).
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Net nieuw. Zat vandaag in de bus.MGG schreef: ↑30 mei 2024, 21:34De WS van deze week?-DIA- schreef: ↑30 mei 2024, 21:27Sterker, niet één predikant is hetzelfde. Maar het komt er wel op aan of ze geestelijk één zijn. Als we geen verwantschap meer voelen met de oude GG dan is er wat veranderd. Men vind bevindelijke preken vaak 'hard', of 'confronterend', en zoekt men niet vaak een wat 'zachtere prediking' of anders gezegd, een 'ruimere prediking'. En ik begrijp wel dat een preek niet ruim genoeg kan zijn maar het is maar wat men dan onder ruim verstaat? Is het om er beter bij te kunnen horen. Zie hierover ook artikel in de nieuwe Wachter Sions over het gesprek van ds. van Ruitenburg met Franca Treur. Daar sprak ze over een 'binnenste ring' en een 'buitenste ring'. Hier ging het mis. Lees daarvoor het artikel in DWS.GGotK schreef: ↑30 mei 2024, 21:21Het ging nu over dominees en er is geen 1 dominee in de GG die geen of weinig waardering/instemming heeft voor/met deze dominees. Dat niet alle predikanten op exact dezelfde dogmatische lijn zitten is duidelijk, maar er zat ook verschil tussen Van Reenen en Kersten.-DIA- schreef: ↑30 mei 2024, 20:58
Nog niet zo als in andere verbanden, maar we zien wel een verder ontwikkelen van vleugels. Dat bevorderd niet de eenheid, en er zijn zelfs mensen in sommige gemeenten die openlijk uitspreken eigenlijk niets meer te voelen met de mensen van het begin als bv. ds. Kersten, ds. van Reenen of ds. Fraanje. Dan kun je je toch wel afvragen of die mensen in 1907 mee waren gegaan.
© -DIA- 33.630 || ©Dianthus »since 03.10.2008«
-
- Berichten: 7006
- Lid geworden op: 29 jun 2019, 21:20
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
De hele casus. Dat een dominee zo’n gebed voert. Ik lees hier berichten over dat het opzich een bijbels gebed is, maar ik vind het inderdaad eenzijdig. Daarnaast is het ook veel te toegespitst op het curatorium. Alsof die een heel ruim toelatingsbeleid hebben of studenten accepteren die niet geaccepteerd hadden mogen worden.MGG schreef: ↑30 mei 2024, 17:06De vraag/het antwoord?HersteldHervormd schreef: ↑30 mei 2024, 16:50 https://refoweb.nl/vragenrubriek/31006/ ... uratorium/
Ongelofelijk.
Het gebed zelf ligt in lijn met de Bijbel. Lees bijvoorbeeld Handelingen 20.
Het had bijbels geweest als hij had gebeden voor het behoud van de GG in het bijzonder en verder ook de andere gereformeerd georiënteerde kerken. En als hij had gebeden voor zijn medebroeders in het ambt van predikantschap.
Maar niet zo toespelend op het curatorium. Ik vind dat smakeloos.
Kom haastig tot Christus. Hij heeft zielen gereinigd die even vuil waren als die van u. – Thomas Boston
mail: broederhh@gmail.com
mail: broederhh@gmail.com
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Mogen we vermoeden dat hier de rechterflank (die verontrust is) in de beklaagdenbank komt te staan? Het lijkt erop.HersteldHervormd schreef: ↑30 mei 2024, 21:36De hele casus. Dat een dominee zo’n gebed voert. Ik lees hier berichten over dat het opzich een bijbels gebed is, maar ik vind het inderdaad eenzijdig. Daarnaast is het ook veel te toegespitst op het curatorium. Alsof die een heel ruim toelatingsbeleid hebben of studenten accepteren die niet geaccepteerd hadden mogen worden.MGG schreef: ↑30 mei 2024, 17:06De vraag/het antwoord?HersteldHervormd schreef: ↑30 mei 2024, 16:50 https://refoweb.nl/vragenrubriek/31006/ ... uratorium/
Ongelofelijk.
Het gebed zelf ligt in lijn met de Bijbel. Lees bijvoorbeeld Handelingen 20.
Het had bijbels geweest als hij had gebeden voor het behoud van de GG in het bijzonder en verder ook de andere gereformeerd georiënteerde kerken. En als hij had gebeden voor zijn medebroeders in het ambt van predikantschap.
Maar niet zo toespelend op het curatorium. Ik vind dat smakeloos.
© -DIA- 33.630 || ©Dianthus »since 03.10.2008«
-
- Berichten: 5488
- Lid geworden op: 30 jul 2022, 22:05
- Locatie: Mgg2023rf@gmail.com
Re: Vergadering curatorium Gereformeerde Gemeenten D.V. 2024
Ik wil opmerken dat we geen context weten. We weten 1 fragment wat iemand onthouden heeft. We weten niet of er gebeden is voor andere kerken, medebroeders etc. Bidden voor het behoud van de GG is niet nodig. Een kerkverband is slechts bijzaak. Ik zou het mooi vinden als de reformatorische kerken fuseren. De Christelijke Herstelde Gereformeerde Kerk in Nederland bijvoorbeeld.HersteldHervormd schreef: ↑30 mei 2024, 21:36De hele casus. Dat een dominee zo’n gebed voert. Ik lees hier berichten over dat het opzich een bijbels gebed is, maar ik vind het inderdaad eenzijdig. Daarnaast is het ook veel te toegespitst op het curatorium. Alsof die een heel ruim toelatingsbeleid hebben of studenten accepteren die niet geaccepteerd hadden mogen worden.MGG schreef: ↑30 mei 2024, 17:06De vraag/het antwoord?HersteldHervormd schreef: ↑30 mei 2024, 16:50 https://refoweb.nl/vragenrubriek/31006/ ... uratorium/
Ongelofelijk.
Het gebed zelf ligt in lijn met de Bijbel. Lees bijvoorbeeld Handelingen 20.
Het had bijbels geweest als hij had gebeden voor het behoud van de GG in het bijzonder en verder ook de andere gereformeerd georiënteerde kerken. En als hij had gebeden voor zijn medebroeders in het ambt van predikantschap.
Maar niet zo toespelend op het curatorium. Ik vind dat smakeloos.