Ontwikkelingen HHK
Re: Ontwikkelingen HHK
Als het klopt dat het aantal predikanten toeneemt kan voor sommige gemeenten de drempel om te splitsen omlaag. Ik begreep dat een gemeente van rond de 500 zielen in meerdere opzichten een mooi 'formaat' is.
Laatst gewijzigd door Ararat op 04 apr 2023, 14:52, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Ontwikkelingen HHK
Denk dat er toch eerder een bescheiden tekort is aan BwP predikanten t.o.v. het aantal kansels. Plus dat deze categorie niet zo duidelijk af te bakenen is.Herman schreef: ↑04 apr 2023, 12:39Er zijn veel meer kansels dan dat er predikantsplaatsen zijn. Neem Zaltbommel, Hardegaryp, Haarlem, Den Haag en nog heel wat waar op zondag wel dienst zijn, maar waar het ledenaantal zo gering is dat er geen predikant dienst doet. Dat is dus één kant van het aanbod tussen predikanten en zondagse diensten.
En twee. Sommige gemeenten vissen in een wel heel kleine vijver aan predikanten die lokaal mogen voorgaan. Die zullen meer moeite hebben en dus makkelijker terechtkomen in jouw BWP vijver. Maar daar heb je natuurlijk ook meer bwp voorgangers dan kansels, toch?
Er gaan er met twee verbonden verloren en met drie en er worden er met twee verbonden behouden en met drie. Prof. G. Wisse.
Re: Ontwikkelingen HHK
De apostelen dienden toch ook geen vaste gemeenten? Die maakten de langste reizen en waren vaak ook maar een voorbijganger.Piet Puk schreef: ↑04 apr 2023, 13:27Zou God meer predikanten roepen dan er vacatures zijn? Misschien moet je dan afvragen of iedereen dan wel daadwerkelijk geroepen is.HersteldHervormd schreef: ↑04 apr 2023, 13:24Ja maar ze melden zich aan bij het seminarium omdat ze zich geroepen voelen voor dominee, niet voor zendeling of catecheet.Maanenschijn schreef: ↑04 apr 2023, 12:14Mogelijk een nevenvak ‘gemeente-stichten-in-binnen-en-buitenland’ aanbieden tijdens de opleiding?HersteldHervormd schreef:Ik vraag me wel eens af hoe de HHK om moet gaan met nieuwe studenten. Er komen meer studenten binnen dan dat er dominees met emeritaat gaan. Op ten duur heb je dan toch kandidaten die niet meer naar een gemeente kunnen omdat alle gemeentes als een dominee hebben? Is er iemand die weet hoe dit zit? En over hoeveel tijd zou dat ongeveer al zijn?
Ik denk toch dat je een probleem hebt. En natuurlijk, je hebt op dit moment nog voldoende vacatures, maar het is een kwestie van tijd en dan zijn de vacatures vervult, en dan?
Re: Ontwikkelingen HHK
Wie neemt dat het besluit dat een predikant geen gemeente dient? Doet de predikant dit dan zelf?Herman schreef: ↑04 apr 2023, 13:44 Zulke problemen komen vooral op uit een statische visie op roeping en ambt. Dus je bent alleen geroepen als je ergens gemeentepredikant bent in een gemeente van signatuur x. In hervormde kringen is het al jaren zo dat je bijvoorbeeld wel mag preken (dus je werkterrein is in het bijzonder de gemeente van God), maar dat je niet als predikant een gemeente dient. Het gaat mij te ver om dan een conclusie op te dringen dat het dan met je roeping niet goed zou zitten.
Re: Ontwikkelingen HHK
Ok. Dat laatste kan dan, als men hiervoor gegronde redenen aanvoert oid?
-
- Berichten: 5494
- Lid geworden op: 30 jul 2022, 22:05
- Locatie: Mgg2023rf@gmail.com
Re: Ontwikkelingen HHK
Gewoon vind ik dat niet. Gezien het aantal vacante gemeente zal er vast een reden zijn. Nu hoeft de reden niet bijzonder te zijn. Wat minder preek gaven kan tegenwoordig al een reden zijn dat iemand geen/amper beroepen krijgt.
-
- Berichten: 7006
- Lid geworden op: 29 jun 2019, 21:20
Re: Ontwikkelingen HHK
Bedankt voor deze waarzeggerij, ik zit hier eerlijk gezegd niet zo op te wachten.Ad Anker schreef: ↑04 apr 2023, 13:27Tegen die tijd is predikant in de HHK een verboden ambt.HersteldHervormd schreef: ↑04 apr 2023, 13:24Ja maar ze melden zich aan bij het seminarium omdat ze zich geroepen voelen voor dominee, niet voor zendeling of catecheet.Maanenschijn schreef: ↑04 apr 2023, 12:14Mogelijk een nevenvak ‘gemeente-stichten-in-binnen-en-buitenland’ aanbieden tijdens de opleiding?HersteldHervormd schreef:Ik vraag me wel eens af hoe de HHK om moet gaan met nieuwe studenten. Er komen meer studenten binnen dan dat er dominees met emeritaat gaan. Op ten duur heb je dan toch kandidaten die niet meer naar een gemeente kunnen omdat alle gemeentes als een dominee hebben? Is er iemand die weet hoe dit zit? En over hoeveel tijd zou dat ongeveer al zijn?
Ik denk toch dat je een probleem hebt. En natuurlijk, je hebt op dit moment nog voldoende vacatures, maar het is een kwestie van tijd en dan zijn de vacatures vervult, en dan?
Tenzij je misschien een soort berekening hebt waarmee je aan kan tonen dat de HHK pas over een hele lange tijd met dit probleem te maken gaat krijgen? Dan zou het in ieder geval nu nog niet relevant zijn, wat dan wel weer wat anders is dan de toekomst voorspellen, maar dat terzijde.
Geen idee, ik heb daar eerlijk gezegd geen pasklaar antwoord op. We mogen er op vertrouwen dat de Heere zelf een weg vrij maakt, ook in dit soort kwesties.
Kom haastig tot Christus. Hij heeft zielen gereinigd die even vuil waren als die van u. – Thomas Boston
mail: broederhh@gmail.com
mail: broederhh@gmail.com
Re: Ontwikkelingen HHK
Wellicht zijn die mensen eigenlijk in een andere kerk geroepen.
-
- Berichten: 3188
- Lid geworden op: 11 mar 2021, 10:34
- Locatie: henkjrefoforum@gmail.com
Re: Ontwikkelingen HHK
Er is nog altijd een tekort volgens mij, niet alle gemeenten hebben een predikant. En daarnaast gaan er binnen nu en twee jaar ook al wel weer een aantal dominees met emeritaat.HersteldHervormd schreef: ↑04 apr 2023, 12:09 Ik vraag me wel eens af hoe de HHK om moet gaan met nieuwe studenten. Er komen meer studenten binnen dan dat er dominees met emeritaat gaan. Op ten duur heb je dan toch kandidaten die niet meer naar een gemeente kunnen omdat alle gemeentes als een dominee hebben? Is er iemand die weet hoe dit zit? En over hoeveel tijd zou dat ongeveer al zijn?
Re: Ontwikkelingen HHK
Hypothetische vraag naar aanleiding van het bovenstaande:HersteldHervormd schreef: ↑04 apr 2023, 12:09 Ik vraag me wel eens af hoe de HHK om moet gaan met nieuwe studenten. Er komen meer studenten binnen dan dat er dominees met emeritaat gaan. Op ten duur heb je dan toch kandidaten die niet meer naar een gemeente kunnen omdat alle gemeentes als een dominee hebben? Is er iemand die weet hoe dit zit? En over hoeveel tijd zou dat ongeveer al zijn?
Hoe zou het beroepingswerk vorm krijgen als álle gemeenten een predikant hebben?
Re: Ontwikkelingen HHK
Wedervraag aan jou:Piet Puk schreef:Zou God meer predikanten roepen dan er vacatures zijn? Misschien moet je dan afvragen of iedereen dan wel daadwerkelijk geroepen is.
Zou God meer vacante gemeenten laten zijn dan er predikanten zijn? Misschien moet je dan afvragen of elke gemeente dan wel daadwerkelijk Gods gemeente is.
Verstuurd vanaf mijn SM-S901B met Tapatalk
Koop de waarheid en verkoop ze niet. (Spreuken 23 : 23a)
Re: Ontwikkelingen HHK
Ws bedoelt Ad dat het Christendom dan verboden is, denk ik.....HersteldHervormd schreef: ↑04 apr 2023, 15:31Bedankt voor deze waarzeggerij, ik zit hier eerlijk gezegd niet zo op te wachten.
Tenzij je misschien een soort berekening hebt waarmee je aan kan tonen dat de HHK pas over een hele lange tijd met dit probleem te maken gaat krijgen? Dan zou het in ieder geval nu nog niet relevant zijn, wat dan wel weer wat anders is dan de toekomst voorspellen, maar dat terzijde.
-
- Berichten: 8620
- Lid geworden op: 26 jun 2018, 21:37
Re: Ontwikkelingen HHK
Als je als gemeente geen predikant kan betalen heb je niet veel keus en een vacante gemeente is net zo goed een volwaardige gemeente.Bona Fide schreef: ↑04 apr 2023, 16:33Wedervraag aan jou:Piet Puk schreef:Zou God meer predikanten roepen dan er vacatures zijn? Misschien moet je dan afvragen of iedereen dan wel daadwerkelijk geroepen is.
Zou God meer vacante gemeenten laten zijn dan er predikanten zijn? Misschien moet je dan afvragen of elke gemeente dan wel daadwerkelijk Gods gemeente is.
Verstuurd vanaf mijn SM-S901B met Tapatalk