Tja, eerst zien, dan geloven.....Afgewezen schreef:Als Hij Zijn zaligmakend werk in een mens begonnen is, dan wel. Maar dat weet je pas achteraf.Dat doet God op Zijn tijd en wijze zeg je.... maar het is dus wel zeker dat Hij dat doet?

Je weet pas dat God het doet als Hij het al gedaan heeft????Afgewezen schreef:??Miscanthus schreef:Tja, eerst zien, dan geloven.....Afgewezen schreef:Als Hij Zijn zaligmakend werk in een mens begonnen is, dan wel. Maar dat weet je pas achteraf.Dat doet God op Zijn tijd en wijze zeg je.... maar het is dus wel zeker dat Hij dat doet?:
Hm dat vraag ik me af, er wordt hier wel degelijk gesproken over mensen die er wel behoefte aan hebben (aan een genadig God) maar die niet weten hoe het zover kan komen in hun persoonlijke leven. Het zijn al die mensen die wekelijks naar de kerk gaan maar niet aan het avondmaal aangaan.... sommigen niet om gegronde redenen, anders niet vanwege angst die in hun gezaaid is door preken/kercultuur.ego flos schreef:Volgens mij zien ze het hier vooral zo, Marnix:
Van tweeën èèn:
1) je hebt al een genadig God en is het geen vraag meer.
2) je hebt geen genadig God en er daarom geen behoefte aan
Er zijn twee soorten genade: de genade die God ons aanbiedt in het Evangelie én de genade die maakt dat wij die genade aannemen.Je weet pas dat God het doet als Hij het al gedaan heeft????
Geloven is God geloven op Zijn Woord, op Zijn belofte, op Zijn toezegging.
Jij legt de grond in het genadewerk in ons.
Maar daar hebben we het al eens over gehad....
Ook hier wordt op een misleidende manier genade tegenover genade gesteld. De toe-eigening is net zo goed genade als de genade die God ons in Zijn Woord aanbiedt. En zoals gezegd, het een kan niet zonder het ander.Tja, inderdaad... alsof het allemaal in het Woord naar ons toekomt, en het vervolgens ons ook toegeeigend moet worden. Maar ik ben er van overtuigd dat God daarin al werkt en ons oproept Hem te volgen door het Woord heen. Als we iedere zondag weer het evangelie en de boodschap van genade horen en aangeboden krijgen, mogen we dat ook met blijdschap aannemen. Ik zie teveel dat dit niet gebeurt, omdat mensen wachten op nog iets anders, de toeeigening.
Stemmingmakerij!anders niet vanwege angst die in hun gezaaid is door preken/kercultuur.
Ik speel de ene genade nergens tegen de andere genade uit. Zijn er twee genaden? Waarop baseer je dat?Afgewezen schreef:Er zijn twee soorten genade: de genade die God ons aanbiedt in het Evangelie én de genade die maakt dat wij die genade aannemen.Je weet pas dat God het doet als Hij het al gedaan heeft????
Geloven is God geloven op Zijn Woord, op Zijn belofte, op Zijn toezegging.
Jij legt de grond in het genadewerk in ons.
Maar daar hebben we het al eens over gehad....
Het een kan niet zonder het ander en het is kwalijk (stemmingmakerij!) om de ene genade tegenover de andere uit te spelen.
Het spreekt voor zichzelf, maar ik wil je wel twee schriftplaatsen noemen: Ef. 2:8, Fil. 1:29Ik speel de ene genade nergens tegen de andere genade uit. Zijn er twee genaden? Waarop baseer je dat?
Juist niet. Juist al dat spreken over Gods genade, terwijl de noodzaak van bekering onder het tapijt wordt geschoffeld, dát maakt het onhelder.Als dat zo is, kom je inderdaad uit bij twee verbonden; inwendig en uitwendig, en bij twee kerken: zichtbaar en onzichtbaar. Dan kom je ook uit op 2 soorten roeping: inwendige roeping en uitwendige roeping
Het wordt wel ingewikkeld zo.
Inderdaad. Is dat niet zo dan? Denk ‘ns even aan die vader die zei: Ik geloof, Heere, kom mijn ongelovigheid te hulp? Die was er zich heel goed van bewust dat hij die ‘andere’ genade nodig had!Joh 3:16 Want alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een iegelijk die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe.
Nu zeg jij dus: Heere, dat is bijzonder genadig van u, maar ik heb er niet genoeg aan, ik moet nog een andere genade van U hebben?
Afgewezen,Miscanthus schreef:Tja, eerst zien, dan geloven.....Afgewezen schreef:Als Hij Zijn zaligmakend werk in een mens begonnen is, dan wel. Maar dat weet je pas achteraf.Dat doet God op Zijn tijd en wijze zeg je.... maar het is dus wel zeker dat Hij dat doet?:
Afgewezen,Afgewezen schreef:Miscanthus, wat wil je me nu precies duidelijk maken?
De Heilige geest schenkt ons het geloof waardoor wij Gods beloften toeeigenen, op grond van de verdienste van Christus.Afgewezen schreef:Tussen Gods werkingen in ons en Christus' beloften (beter: Gods beloften, Christus is de Inhoud van de beloften).Miscanthus schreef:???Afgewezen schreef:En hoe leg je dan de link?Dat Hij het is die deze dingen doet, weten we nooit uit Zijn werkingen in ons, maar alleen uit Christus' beloften.